VAI PIRKT KONTAKTLĒCAS E-VEIKALOS IR GANA DROŠI?

Mūsdienās atrodami dažādi redzes korekcijas līdzekļi, kas palīdz cilvēkiem, ar redzes traucējumiem sekmīgi šo šķērsli ikdienā pārvarēt. Papildus brillēm un acu lāzeroperācijai, kas no redzes problēmām var atbrīvot uz visiem laikiem, tiesa gan ir salīdzinoši dārga, ir vēl kāda opcija – lēcas. Optikas salonos nopērkamās kontaktlēcas ir pieejamas ne tikai ar salīdzinoši nelieliem plusiem un mīnusiem acu asumam, bet arī izteiktākām problēmām, piem., astigmātismam. Lēcas palīdz atvieglot problēmas par mājās atstātām vai pazudušām brillēm, jo kontaktlēcas ir ērts redzes korekcijas līdzeklis jebkuram, kam ir tāds nepieciešams. Pirms lēcu iegādes internetā vai parastā briļļu preču veikalā, ir vajadzīga acu ārsta vai optometrista konsultācija un izrakstīta recepte, lai uzzināt vairāk par piemērotāko redzes problēmu korekcijas veidu un tā stiprumu.

KURŠ ĀRSTS IZRAKSTA BRILLES VAI KONTAKTLĒCAS?

Internetā ir pieejami daudz un dažādi optikas preču veikali, kas piedāvā iegādāties dažāda veida kontaktlēcas, kas piemērotas dažādām redzes problēmām. Lēcas ir iespējams izvēlēties gan no dažādiem ražotājiem, gan vadoties pēc cenas, gan pēc redzes problēmām. Parasti veikali iedala lēcas pēc lietošanas ilguma, gan redzes problēmu raksturojuma. Lēcas iedalās pēc to valkāšanas perioda – dienas lēcas, lēcas divām nedēļām, mēnesim, trim mēnešiem un pusgadam. Tā pat iegādei ir pieejamas lēcas, kas paredzētas tiem cilvēkiem, kuriem ir redzes problēmas skatoties gan tālumā, gan tuvumā, gan tiem, kuri slimo ar astigmātismu. Tiem, kuri vēlas papildināt savu imidžu, iespēja iegādāties krāsainās kontaktlēcas un arī lēcas, ar dažādiem zīmējumiem.

KONTAKTLĒCAS PAR IZDEVĪGĀM CENĀM

Liela loma vienmēr ir bijusi arī kontaktlēcu cenām. Cenu atšķirība nav ievērojama, bet ir iespējams atrast lēcas dažādos cenu diapazonos. Piemēram, vienas dienu lēcu cena varētu šķist šokējoši liela, bet iepakojumā ir 30 lēcas un tās ir lietojamas katru dienu pa vienam pārim. Šīs lēcas maksā vidēji 30 eiro par iepakojumu. Divu nedēļu kontaktlēcas ir iespējams lietot pa dienu, taču uz nakti tās jāizņem. Arī šāds lēcu iepakojums sastāv no vairākām lēcām un to cena ir ap 20 eiro. Lēcas var būt dažādas un atšķiras arī to izmantošanas īpatnības, ko nosaka lēcu ražotājs, tādējādi nevajag brīnīties, ka vienas speciālās toriskas lēcas, izgatavotājs paredz lietot savādāk. Torisko lēcu cena svārstās apmēram ap 50 eur, taču multifokālo kontaktlēcu cena ir ap trīsdesmit eiro par iepakojumu.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *