VASARAS RIEPU UZSTĀDĪŠANA

Riepu apskate un apkope ir regulārs pienākums ikvienam auto īpašniekam. Automašīnas vadītāji mēdz būt iedalāmi divās daļās. Viena daļa automašīnas vadītāju dod priekšroku vissezonas automašīnas riepām. Otra daļa izvēlas divus riepu komplektus – ziemas un vasaras, kas tiek mainīti balstoties uz laiku aiz loga tuvojoties ziemai un vasarai. Lai izvairītos no nelāgiem pārsteigumiem, riepu tehniskajam stāvoklim nepieciešams sekot līdzi regulāri, attiecīgi nav īsti atšķirības starp to, kāda tipa riepas izmantojat ikdienā, svarīgi ir pareiza to funkcionalitāte. Šī iemesla dēļ riepu serviss un arī tehniskā apkope ir tik nozīmīgi un vajadzīgi katram mašīnas īpašniekam, kas ņem dalību ceļu satiksmē.

Ieskaties – https://mmkserviss.lv/riepu-abc/

GALVENIE KRITĒRIJI RIEPU IZVĒLEI.

Katram automašīnas vadītājam tiek dota brīva alternatīva tajā, kādas auto riepas izmantot izvēlētajam auto – ziemas un vasaras vai vissezonas. Daudziem, it sevišķi jaunajiem autovadītājiem mēdz rasties vairāki jautājumi saistībā ar vissezonas riepām un to īpašībām, kā arī opcijām izvēloties maiņas auto riepas – kādas vislabāk izvēlēties, kādu riepu servisu izvēlētiesun tamlīdzīgi. Galvenā riepu atšķirība ir ķīmiskajā sastāvā, kas paredzēts dažādām gaisa temperatūrām, lai gadalaiku maiņa neieteikmētu braukšanas kvalitāti. Zemas riepām ir radzes, kas palīdz automašīnai ziemas apstākļos drošāk turēties uz ceļa. Ja izvēlēsieties savam auto uzstādīt vissezonas riepas, tad jāņem vērā dažas to īpašības, piemēram, nav ieteicams ilgstoši braukt laikapstākļos, kas aukstāki par 0 grādiem, kā arī vasaras mēnešos protektora nolietojums ir lielāks.

RIEPAS UN DISKI.
Riepu disku stāvokli ir iespējams pārbaudīt jebkurā auto vai riepu servisā, un to ieteicams veikt regulāri. Auto riepu diskus izgatavo no dažādiem materiāliem, bet vispieprasītākie ir vieglmetāla jeb lietie diski. Daudziem būs pārsteigums par to, cik ļoti liela loma patiesībā ir auto diskiem, jo no to stāvokļa un tieši ģeometrijas ir atkarīgi vairāki parametri, ieskaitot dinamiku un stabilitāti uz ceļa braukšanas laikā. Braucot pa nekvalitatīvu ceļa segumu un grants ceļiem, disku bojājumi nav nekas jauns, tāpēc, ja ikdienā jāšķērso šādi ceļi, disku apkope būs nepieciešama regulāri.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *