REZUMĒ UN ARĪ MOTIVĀCIJAS VĒSTULES NEPIECIEŠAMĪBA DARBA PIETEIKUMOS

Internetā ir iespējams atrast CV veidošanas paraugus un vedņus. Bez darba mūsdienās neiztikt, jo dzīvojam ekonomiski dinamiskā pasaulē, kad nepieciešams maksāt pat par pašu minimumu. Maldīgi uzskatīt, ka CV jābūt pilnam ar dažāda veida informāciju, jo patiesībā, tajā jāatspoguļo informācija, kas saistīta ar vakanci. Vakancei atbilstoša informācija par kandidātu pasaka daudz vairāk un nostāda viņu pozitīvā gaismā. Sociālie tīkli, nodarbinātības aģentūras, darbā iekārtošanas biroji, darba devēju mājaslapas – šīs ir tikai dažas no vietām, kur meklēt darba piedāvājumus. Kandidāta motivācijas vēstule un CV ir normāla prasība darba devēju vidū. Tas ir vieglākais veids, kā darba devējam te pārliecināties par kandidāta kompetenci.

KĀ PAREIZI RAKSTĪT MOTIVĀCIJAS VĒSTULES ATBILSTOŠI PRASĪBĀM?

Dažkārt kandidātiem šķiet, ka CV un motivācijas vēstuļu loma darba piedāvājumos ir nepamatota. Tas ir ātrs un viegls veids, kā darba devējam pārliecināties un uzzināt kandidātu pieredzi, prasmes un iemaņas, kas saistītas ar konkrēto vakanci. Ja nepieciešams, CV un motivācijas vēstuļu paraugus ir iespējams atrast pat dažādās valodās. Vislabākais, ko darba meklētājs var darīt, ir visu darba devēju lūgumu izpilde pie darba pieteikuma sūtīšanas, lai palielinātos izredzes darbu iegūt.

KĀ AIZSARGĀT SEVI NO NEGODĪGIEM DARBA DEVĒJIEM ĀRZEMĒS?

Populāra kategorija darba meklētāju un darba devēju ikdienā ir darbs ārzemēs. Ļoti daudzi jaunieši izvēlas sezonas darbu ārzemēs, kas palīdz nopelnīt vairāk kā pie mums, iekrāt, iegūt jaunus draugus un iespējas. Par laimi, dzīvojam laikā, kad ir viegli iegūt informāciju par vakancēm vai darba devējiem arī ārzemēs. Online dzīlēs ir iespējams atrast informāciju pr visu – vakanci, darba devēju, aģentūru, kas palīdz dokumentu kārtošanā, dzīvošanas iespējām un daudz ko citu. Visus nepieciešamos dokumentus saistībā ar darbu ārzemēs, piedāvā nokārtot gan darbā iekārtošanās aģentūra, gan nodarbinātības dienesti. Strādāšana ārzemēs, kaut vai sezonas darbos, ir lielisks veids kā iegūt pieredzi un arī papildus nopelnīt.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *