Kolagēns matiem un muskuļiem un locītavām

Ja Jūs jau esat pareizas ēšanas principu piekritējs, šajā gadījumā bez šaubām esiet manījuši, cik tad dažādi uztura bagātinātāji kļūst pieprasīti, īpaši pats kolagēns. Kas tiešām būtu kolagēns? Viennozīmīgi tas būtu visplašākais olbaltums mūsu organismā, kas veicina ādas, kaulu, skrimšļu, locītavu, matu un arī audu elastību. Šis būtu saistošo audu būtība un vēl rada vienu trešdaļu visu organisma olbaltumvielu, kā arī apmēram astoņdesmit procentu no sausās ādas masas. Vairāku faktoru rezultātā, piem., vecums vai augsta fiziska slodze var šķīdināt kolagēnu. Pie tam dabiskā kolagēna trūkums, kurš būtu zarnu sastāvdaļa, tiešām var radīt pārtikas pārstrādāšanas problēmas organismā. Līdz ar to parasti visus pievilina dzeramais kolagēns vai kolagēna pulveris, lai tādā veidā saglabāt savu veselību.

Uzzini vairāk – https://kolagens.lv/pages/kolagens-nagiem

Pieci vai trīs kolagēna tipi?

Uztura bagātinātāji, kur ir kolagēns, pirkt var iepakojumos, kas ir marķēti: pirmais, otrais, trešais tips. Kopā pastāv līdz pat divdesmit astoņi dažāda tipa kolagēna veidu, tomēr cilvēka organisms pieņem 1.,2.,3. un 4. veidu. Ražojot kolagēnu, galvenokārt tiek saražoti pirmie trīs. Pirmā tipa kolagēns ir vēl vajadzīgs ādai un kauliem, cīpslām, acīm, muskuļiem un citam. 2. tipa kolagēnu pielieto tieši, kā kolagēns locītavām, bet III tipa kolagēns – iiesaistīts asinsvadu ražošanā, pie tam šī veida kolagēns muskuļiem ir kārtīgi piemērots un arī ādai. Minētie varianti pēc to sastāva būs līdzīgi. Tie tikai atšķiras pēc aminoskābju montāžas secības un vēl oksilizīna atlikumu skaita ķēdē. Praksē jau var teikt, ka pat viena veida kolagēni atšķiras, iespējams to ietekmē arī formula, piedevas un veids, kā tas izdalās. Gadījumā ja Jums būtu vajadzīgs pats kolagēns, lai tieši risinātu kādu konkrētu problēmu, tad vislabāk piemeklēt tam piemērotāko, piemēram, kolagēns ādai, matiem vai, piemēram, kolagēns locītavām, taču, ja vēlaties “profilaksei”, šajā gadījumā labāk piemeklēt to tipu, kur ir dažādas piedevas.

Dzeramais kolagēns – kā tad sameklēt pārdevēju vai atlasīt labāko veidu?

Mūsdienu dzīvē visu var nopirkt onlainā, arī dažādi uztura bagātinātāji ir lielā variācijā. Kā gan atrast to īsto kā arī cik daudz pielietot, kad pērkat internetā. Nav svarīgi, vai ir vajadzīgs kolagēns ādai, skrimšļiem vai kolagēns muskuļiem, būtiski tomēr ir saprast, kāds ir mērķis. Profilaktiskos mērķos kolagēna lietošana būs pietiekoša ar 5 gramiem, bet vecuma pazīmju novēršanai vai pat kad ir bojātas locītavas, var pielietot desmit gramus dienā. Ķermeņa ikdienas nepieciešamība jau ir II tipa kolagēns 40 mg. Vidējs kurss ilgst 3 mēnešus. Un pat, ja vajadzīgs kolagēns ādai, nozīmīga būs molekulmasa kompanentiem. Vērsiet pastiprinātu uzmanību uz vitamīniem. Jo bez šaubām kolagēna uzsūkšanās nemaz nav realizējama bez mikroelementiem un vitamīniem, tāpēc būtu vēlams, lai tie uztura bagātinātāji saturētu visas vajadzīgās vielas, īpaši C-vit. Kad pienak brīdis, ka nepieciešams uztura bagātinātājs – kolagēns, pirkt var to gan tiešsaistē, tā arī aptiekā. Kaut gan nenoliedzami internetā būs vieglāk, tajā pat brīdī visu laiku mēģiniet uzzināt vairāk par pārdevēju un pat, ja vajadzīgs vien kolagēns, atsauksmes nedrīkst neievērot un detalizēti viņas jāizpēta.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *