KĀ IZVĒLĒTIES PII SAVAM MAZULIM?

Privātā bērnudārza gaitu uzsākšana ir liels notikums ne tikai paša bērna, bet arī vecāku dzīvēs, jo mainās jau pierastās ikdienas gaitas un sākas kas jauns. Dārziņu rindas jau vairākus gadus kļūst nozīmīga problēma ne vien Rīgā, bet visā Latvijā, tādēļ lielākā daļa jauno vecāku izvēlas savus bērnus pierakstīt dārziņā jau uzreiz pēc dzimšanas. Tas nozīmē, ka vslabāk piemērotu pirmo mācību iestādi savam ķiparam uzsākt meklēt un izvēlēties neilgi pirms mazuļa ierašanās šajā pasaulē. Ņemot vērā to, ka bērnu uzņemšanai rindā pii ir vajadzīgs bērna personas kods, to var izdarīt tikai tad, kad bērns ir piedzimis. Ļoti daudzi jaunie vecāki bērnus piesaka rindā gan valsts, gan privātā pirmsskolas mācību iestādē, jo, privātais bērnudārzs, bieži vien, bērnu uzņem grupās daudz ātrāk kā pašvaldības bērnudārzā un arī tas ir izdevīgi vecākam, kurš atrodas bērnu kopšanas atvaļinājumā, jo var laicīgi atsākt strādāt.

ZĪDAIŅU PIERAKSTĪŠANA BĒRNUDĀRZĀ.

Daudziem jaunajiem vecākiem rodas jautājumi par to, kā bērnu var pierakstīt rindā bērnudārzā. Tehnoloģijām attīstītais divdesmit pirmais gadsimts nereti piedāvā daudz priekšrocības, attiecīgi tas nozīmē, ka bērnu rindā var pieteikt arī elektroniski. Bērnu uzņemšana rindā privātajā mācību iestādē, notiek saskaņā ar vadību. Bieži vien, privātajos dārziņos bērni savas gaitas var sākt jau pēc viena gada vai pusotra. Īpaši retos gadījumos rinda tik īsā laika posmā pienāk pašvaldības dārziņos. Privātais bērnudārzs var būt maksas mācību iestāde, bet, ir pieejams pašvaldības līdzfinansējums, mācību maksas segšanai un to akceptē visi vecāki, kuru bērni apmeklē šāda veida mācību iestādes.

KUR VEST PELDĒT PAVISAM MAZUS BĒRNUS?

Vecāki mācību iestādi, arī PII, saviem bērniem mēdz izvēlēties pēc dažādiem kritērijiem. Bieži vien lielu lomu izvēles izdarīšanā spēlē tas, kāda veida papildus nodarbības un brīvā laika pavadīšanas iespējas tiek piedāvātas. Vispopulārākās var būt matemātikas un kādas svēsvalodas papildus apmācības, bet pēdējos gados kļūst populārs arī baseins un arī peldētprasmes apmācība jau no zīdaiņa vecuma. Ja zīdaiņu peldināšana un arī bērnu peldēšanas nodarbības ir iestādes sarakstā, tad katrā ziņā var apgalvot, ka daudzi vecāki izvēlēsies tieši šo bērnudārzu.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *