KĀ IZVĒLĒTES KRĀSNI VAI KAMĪNU?

Visā pasaulē telpu apsildīšanas nepieciešamība rodas, sākoties aukstajiem gadalaikiem. Centrālapkure, apkures katli, siltā gaisa izpūšana telpā, krāsnis un plītis – spēj tik izvēlēties. To, kāds apkures veids ir vislabākais, nosaka apsildāmo telpu funkcija, izmērs un izmantošanas paradumi. Kamēr daudzdzīvokļu namos izmanto centralizēto apkures sistēmu, privātmāju iespējas ir elastīgākas – apkures katli, krāsnis un kamīni. Tieši ziepakmens krāsnis un kamīnkrāsnis pēdējos gados aizstāj tradicionālās podiņu krāsns. Tie ir askētiski un mūsdienīgi, kā arī lieliski iederas jau esošajā interjerā.

KĀDAS KRĀSNIS IESPĒJAMS PASŪTĪT?

Kamīnkrāsnis un stūra kamīni telpai piešķir ne tikai siltumu, bet arī patīkamas emocijas un gaisotni. Kamīni tiek izvēlēti lielākām telpām, taču mūsdienīgie stūra kamīni ļauj tos izvietot telpas stūrī, tādējādi neaizņemot daudz vietas. Tas ir lielisks risinājums telpu apkurei, jo ir kompakts un askētisks. Krāsnis un kamīni daudziem kalpo arī kā telpas vai visas mājas stila elements, tādēļ svarīgi, lai tas iekļauts kopējā atmosfērā. Daudzi būs pārsteigti par iespēju savām krāsnīm un kamīniem iebūvēt malkas cepeškrāsni. Iespējams izveidot krāsnis arī pēc individuāliem pasūtījumiem tieši tādu, kādu vēlaties! Ziepjakmens ir ļoti pateicīgs materiāls – to ir viegli veidot un apstrādāt, kā arī tas ātri uzsilst un tur siltumu.

KĀ IZVĒLĒTIES PIRTS KRĀSNI?

Atsevišķi tiek izdalītas saunas un pirts krāsnis. Mūsdienās ir iespējams izvēlēties tādas pirts krāsnis, kas pielāgojas telpai, nevis otrādi. Ja aiz pirts sienas atrodas priekštelpa, kurā iekārtota atpūtas zona, tad ērts risinājums būs pirts kamīnkrāsns, kas silda gan pirts telpu, gan priekštelpu, piešķrot patīkamu un siltu atmosfēru. Zināms, ka latviešiem un arī citām kultūrām pirts ir attīrīšanās un relaksācijas vieta, tādēļ daudzi pirtisun saunas izvēlas kā atpūtas vietu. Pirts krāsnis iederēsies jebkāda stila telpās, jo parocīgais Skandināvu dizains tās padara askētiskas un neitrālas. Liela loma ir apkures iekārtu apkopei un uzturēšanai, jo tad tās kalpos drošāk un ilgāk.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *