Ieteikumi auto riepu un disku piemeklēšanā

Vai tiešām, pārvietojoties ar pašu mašīnu, Jums vienmēr ir būtiska drošība un ērtums? Vienīgi gudri izvēlētas auto riepas spēs palīdzēt to visu sekmēt. Kad tiek izvēlētas jaunas riepas, būtisks moments būs izprast, kādas riepas būtu vajadzīgas – vasaras vai arī ziemas riepas. Papildus sezonai, būtu nozīmīgi ņemt vērā to, kāds ir pats auto, kā arī Jūsu braukšanas raksturs, kur tieši domājat braukt, pie tam to, cik ļoti liels jau ir budžets auto riepu pirkšanai. Šeit mēģināsim apskatīt galvenos kritērijus, tomēr, lai zinātu, kādā veidā atrast piemērotākās riepas savam auto.

Būtiskākie priekšnosacījumi auto riepu izvēlē

Kad tiek izvēlētas auto riepas, vērsiet īpašu vērību ātruma un slodzes indeksam, riepu profila biezumam, riepu platumam un protektora zīmējumam. Jāievēro Jūsu braukšanas raksturs. Braucot pa pilsētu un sporta sacīkstēm būtu nepieciešamas pavisam atšķirīgas auto riepas. Nozīmīgi iegaumēt, ka, pārvietojoties pa asfaltētu vai arī gruntētu ceļa segumu, riepu īpašības atšķiras. Būtisks ir arī Jūsu auto tips – vieglais auto vai arī džips. Vajadzētu arī ielāgot, kad ne visu laiku diezgan lētas riepas būtu labākais risinājums, jo te tiek runāts jau par drošību. Protams labāk piemeklēt kaut ko pa visu. Ne mazāk svarīgs faktors jau ir sezonāls raksturs. Konkrēti vasaras riepas tiks izmantotas temperatūras no +5°C. Tādām riepām piemīt noteikta stingrība, kura ļauj saglabāt stingru formu karstās temperatūrās. Taču šis apstāklis nepieļauj izmantot riepas ziemā, jo zemā temperatūrā viņas “paliek ledainas”, kas noved pie tā, ka tiek samazināta veiktspēja. Ziemas sezonai tiek izmantotas speciālas ziemas riepas, kuras tad lieto pie temperatūrām līdz plus pieci grādi. Ziemas sezonas riepu īpatnība ir mīksta gumija. Aukstumā viņas gandrīz nekad nepaliek cietas, kas palīdz saglabāt vadāmību. Turklāt šīm riepu gumijām tiek sagrieztas lameles. Tie ir zigzagveidīgi robi, kas sniedz iespēju gūt drošu saķeri ar sniegainu vai apledojošu ceļa segumu. Tikai mašīnas riepām ar radzēm var nebūt lameles. Vissezonas auto riepas – var lietot jebkuros apstākļos cauru gadu. Tās būs mīkstākas par vasaras riepām, bet cietākas par ziemas riepām. Sastāvā ir pieliktas klāt īpašas sastāvdaļas, kas ir izturīgas pret nodilumu karstā laikā. Taču būtu vērtīgi iegaumēt, ka tieši vissezonu riepas labāk būtu izvēlēties vienīgi reģionos, kur ir maigas ziemas.
Piemēram, kad parādās jautājumi riepu piemeklēšanā, vislabāk būtu doties konkrēti pie speciālista.

Riepu garāža vai arī online veikals, pie kā pasūtīt riepas?

Brīdī, kad tiks skatītas auto riepas Rīgā vai arī citur Latvijā, visi savu atrašanu sākam online vidē. Līdz ar to mūsdienīgs riepu serviss noteikti ir jau ar interneta lapu. Riepu maiņa parasti ir divas reizes gadā, būtu izcili, kad ir uz vietas riepu noliktava, kurā glabāt Jūsu auto riepas līdz pienāk laiks tās mainīt. Būtiski, kad veikala piedāvājuma klāstā jau ir ne vienīgi riepas, bet piemēram riepu diski un var tikt piedāvāti dažādu veidu pakalpojumi, piemēram, ātra riepu montāža. Nozīmīgs apstāklis, kad tiek iegādātas jaunas riepas vai pat mainītas uz Jūsu sezonai piemērotajām, ir vēl riepu balansēšana, tā kā citā gadījumā varētu nebūt droši braukt. Vienmēr apskatiet rekomendācijas, tagad internetā iespējams atrast visu, kas tad piemēram priekš Jums ļaus atrast īsto riepu garāžu. Samērā svarīgi jau ir kvalitatīvi darbinieki, kuri kā mainīs auto riepas, gan arī ieteiks vislabākos variantus.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *