DAŽĀDU KOKMATERIĀLU APSTRĀDE UN PĀRSTRĀDE LATVIJĀ

Kokmateriāli vienmēr ir bijuši viena no Latvijas TOP precēm dažādās nozarēs. Kokrūpniecības uzņēmumi visbiežāk iepērk apaļkokus, dēļ to plašajām izmantošanas iespējām. Kokmateriāli ir arī viena no vadošajām eksporta precēm Latvijā un to allaž novērtē arī vietējā tirgū. Uzņēmumi, kuri nodarbojas ar šāda veida pakalpojuma piedāvāšanu, parasti nodrošina arī transporta pakalpojumus un nepieciešamās dokumentācijas kārtošanu(uzzināt vairāk informācijas te – https://www.bonotimber.com/). Visi pakalpojuma izpildes posmi tiek veikti ar lielu rūpību un atbildību.

KĀDI KOKI KALPO PAPĪRMALKAS IEGŪŠANAI?

Papīrmalka, kā jau pēc tās nosaukuma var spriest, tiek izmantota, lai ražotu papīru. Papīrmalkas kvalitātes prasības ir zemākas. Gan skujkoku, gan lapu koku papīrmalkai tiek izmantotas koksnes daļas, kas ir no galotnēm un citām koka daļām, kas nav derīgas finierklučiem vai zāģbaļķiem. Priedes, egles, bērzi un apses ir populārākie papīrmalkai izmantotie koki. Tās garums ir vidēji 3 metri un diametrs var būt līdz pat 60 centimetriem. Līdzīgi kā apaļkoku, arī papīrmalkas iepirkuma procedūra ir līdzīga, galvenā atšķirība ir cenā. Atbildīgs kokrūpniecības uzņēmums rūpējas par kvalitāti visos darbības posmos, sākot ar mežsaimniecību un beidzot ar transportēšanu un apkārtējo sabiedrību.

KĀDUS PAKALPOJUMUS VĒL PIEDĀVĀ KOKRŪPNIECĪBAS KOMPĀNIJAS?

Kokrūpniecības un mežsaimniecības nozaru uzņēmumu filiāles, visbiežāk, ir atrodamas visā Latvijā, sadalītas pa reģioniem. Attiecīgi, ja vēlaties pārdot vai gluži pretēji – iegādāties kokmateriālus, atliek sazināties ar reģiona attiecīgo filiāli un rīkoties. Dažādi šādas nozares uzņēmumi piedāvā dažādus, ar kokmateriālu apstrādi un pārstrādi saistītus pakalpojumus, piemēram, ne tikai dažādu kokmateriālu tirdzniecību un enerģētiskās koksnes un šķeldas ražošanu, bet arī pat paneļu māju veidošanu. Ražošanai tiek izmantotas modernākās tehnoloģijas un metodes, kas nodrošina mūsdienām atbilstošu gala rezultātu, ko novērtē ne tikai Latvijā, bet arī Eiropā un citur pasaulē, jo kokmateriāli tiek eksportēti uz 27 valstīm. Ja uzņēmums vēlas būt konkurētspējīgs tirgū, tad atbildīga pieeja biznesa procesiem un tehniskajiem risinājumiem ir obligāta nepieciešamība.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *